Sugilit

26.01.2019

Sugilit neboli luvulit je teprve nedávno objevený vzácný drahý kámen. Je velmi podobný drahému kameni jménem čaroit, má fialovou barvu, někdy modrofialovou nebo fialovočervenou. Poprvé byl objeven v roce 1944 v Japonsku geologem Ken-ichi Sugi, podle kterého nese i název Sugilit.
Sugilit netvoří krystaly, ale spíše masy horniny v oblastech s výskytem manganu, draslíku, sodíku, lithia a železa, díky kterým má sugilit tolik zajímavou barvu.
Nejznámější naleziště sugilitu na světě je na japonském ostrově Iwagi, kde byl i poprvé objeven, dále v Quebeku v Kanadě, v Kapském městě na jihu Afriky.

Zařazení sugilitu:

Element: voda
Planeta: Jupiter
Znamení: Býk, Vodnář, Panna, Ryby, Střelec

Účinky sugilitu na vlastnosti

Sugilit je velmi vzácný drahý kámen a je považován za jeden z hlavních kamenů lásky. Svého majitele chrání Chrání svého majitele před všemi šoky, zklamáními a traumaty. Pomáhá citlivým lidem před propadáním malomyslnosti. Dokáže vnést světlo a lásku i do nejčernější situace. Napomáhá odpouštění, potlačuje nepřátelství, odstraňuje problémy v mezilidských vztazích. Nachází zdroje naší nerovnováhy. Pomáhá pohlédnout do tváře nepříjemným prožitkům. Potlačuje pocit lítosti, smutku a strachu. Učí nás odpouštět sami sobě. Přináší pozitivní myšlení. Vyhání z těla veškerou negativní energii a vnáší do těla i ducha silnou léčivou energii. Při meditaci zvyšuje uvědomění duchovního světa. Přináší moudrost.

Léčebné účinky sugilitu

Tento minerál má blahodárné účinky na lidi s rakovinou, neboť dokáže citlivě odstraňovat duševní zmatky a potlačuje zoufalství. Rozhání bolesti hlavy a nepříjemné pocity všeho druhu. Léčí epilepsii a motorické problémy. Uvádí do souladu nervy a mozek. Čistí také srdeční a lymfatický systém. Rovněž účinně pomáhá překonat dyslexii.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: důkladně vlažnou vodou cca 2-3 minuty
Nabíjení: na přímém slunci

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ SE SUGILITEM