Tanzanit

26.01.2019

Tanzanit je označován jako drahokam 20. století, protože byl objeven teprve nedávno, v roce 1967 ve východoafrické Tanzánii. Ovšem i přes svou krátkou historii je již nyní velmi známým a slavným drahokamem. Je ovšem velmi vzácný, vzhledem k tomu, že se nachází pouze na jediném místě na světě. Někdy je označován jako nejvzácnější drahokam naší planety.

Zařazení:

Účinky tanzanitu na vlastnosti

Tanzanit má velmi silné vibrace, pomáhá vstoupit do změněných stavů vědomí, usnadňuje duchovní cestování, telepatii a navozuje hlubokou meditaci. Toužíte-li odhalit své skutečné poslání, je tento kámen přesně pro Vás. Působí blahodárně při stavech přepracování, pomáhá nám, udělat si čas sami pro sebe a dává do rovnováhy výkyvy energie. Pomáhá překonávat deprese a úzkosti z různých příčin. Říká-li Vám rozum něco jiného než srdce, může Vám pomoci při tomto těžkém rozhodování. Byl označován jako kámen zrození a často byl darován právě narozeným dětem.
Dokáže přeměnit špatné energie v dobré a pomáhá prosazovat sebe sama. Vynáší na povrch potlačované pocity, aby mohly být zpracovány.

Léčebné účinky tanzanitu

Tanzanit pozitivně působí při naprogramování nové buněčné paměti. Pomáhá při uzdravení z těžkých nemocí. Blahodárně působí na sluch, kůži, vlasy, hlavu, krk i ledviny. Pomáhá při léčbě štítné žlázy. Je balzámem pro nervy, přispívá při léčbě minulých životů. V kombinaci s dalšími kameny zesilují jeho účinky. Tanzanit je výborný pro vytvoření drahokamové esence.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: pod proudem vlažné vody, nebo přes noc ve sklenici s vlažnou vodou
Nabíjení: krátce na přímém slunci

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S TANZANITEM

Kategorie