Thulit

Růžový thulit je odrůdou minerálu ziosit obsahující mangan. Jedná se o národním kamenem Norska a velká většina minerálů pochází z Leksviku, nachází se ale i v Jižní Africe a Austrálii.

Tento zajímavý nerost byl poprvé objeven v roce 1820 na místě zvaném Sauland v Norsku. Své jméno údajně dostal podle mystického ostrova Thule. Většina kamenů je v různých tónech růžové, ale také až tmavě červené, v závislosti na množství manganu, může být i částečně bílý, šedý a černý. Je znám jako "rosaline" zoisit, tj. růžová paleta zoisitu a podle obsahu manganu se sytost barvy může významně lišit.

Thulit je kamenem bezpodmínečné lásky, talismanem pro vzájemné vztahy, pro pozitivní energii a radost ze života.

Zařazení thulitu:

Element: oheň
Planeta: Merkur
Znamení: Býk, Blíženci, Střelec


Účinky thulitu:

Thulit svou energií podporuje výmluvnou řeč. Může být tedy vhodným talismanem pro řečníky a přednášející.
Pomáhá těm, kdo touží po nových vztazích a přátelství, potlačuje plachost a stydlivost, navozuje klid a sebejistotu.
Inspiruje při zařizování bydlení, podporuje spokojenost, štěstí a radost, stejně tak energii a nadšení pro život. Harmonizuje čakru solar plexu a srdeční čakru, vyzdvihuje pozitivní emoce a je jedním z kamenů bezpodmínečné lásky. Harmonizací sakrální čakry podporuje tvořivost. Thulit pomáhá zmírnit napětí mezi lidmi, kteří mají rozdílné názory, pomáhá budovat nové vztahy, posiluje přátelství. Používá se pro snadnější rozhodování při řešení problémů. Thulit je vhodný pro potlačení špatných myšlenkových návyků, pro potlačení negativních zkušeností v životě a pro zvýšení sebeúcty a sebedůvěry. Svému nositeli navíc dodává odvahu vyjádřit jeho sexualitu.

Léčebné účinky:

Tento minerál se používá k podpoře životní energie, pro stimulování a celkovou regeneraci těla i mysli. Tradičně se používá jako doplněk při léčbě a tlumení žaludeční nevolnosti a onemocnění spojených s nedostatkem vápníku. Má blahodárný vliv na orgány rozmnožovací soustavy a zvyšuje plodnost. Ocení ho také jedinci trpící nervovým vyčerpáním a celkovou slabostí.


Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s THULITEM