Topaz

26.01.2019

Topaz dostal svůj název pravděpodobně podle legendárního ostrova Topazios, který leží u pobřeží Egypta, nebo také podle sanskrtského slova "tapas", které znamená žár či oheň.

Tento minerál vyniká výjimečně širokou barevnou škálu, která vedle klasické hnědé zahrnuje různě syté odstíny modré, zelené, žluté, oranžové, červené, růžové i purpurové. Často těžený bezbarvý topaz se pomocí úprav mění v modrý. Objevují se i pleichroické topazy, které pod různými úhly odráží různé barvy.

Největším producentem topazu je Brazílie, ložiska najdeme také v Rusku, Afghanistánu, Srí Lance, Mexiku, USA i u nás v České republice.

Zařazení topazu:

Účinky topazu na vlastnosti

Topaz je ochranným kamenem, který přináší radost a hojnost. Jedná se o uklidňující kámen, jehož hlavním posláním je přinášet novou energii a sílu. Přináší tedy i motivaci, pravdu a odpuštění. Je také považován za kámen lásky, majiteli pomůže být otevřený a dosáhnout vnitřní moudrosti. Je vhodný zejména pro umělce. Mírní strach, vztek a depresi, na klidných místech zamezuje nočním můrám a projevům náměsíčnosti. Přináší radost, štěstí a blahobyt. Upevňuje zdraví a pozitivní energií směrem tam, kde je to nejvíc potřeba. Nabízí velkou oporu v citovém životě. Stabilizuje emoce a zvyšuje Vaši vnímavost vůči lásce.

Léčebné účinky topazu

Ve fyzické rovině pomáhá topaz léčit a regulovat trávicí soustava. Je výborným pomocníkem při snižování váhy, ale také nám pomáhá bojovat s anorexií. Zároveň mírní revmatismus a artritidu. Je vhodný také pro lidi trpící nočními můrami a náměsíčností. Topaz dále regeneruje buněčnou strukturu a pomáhá při nervovém zhroucení a vyčerpanosti, ale i při nedostatku živin. Posilňuje nervový systém. Léčí astma, dnu a zastavuje krvácení. Zlepšuje ztrátu chuti a kožní vyrážky. Regeneruje pokožku, a proto ho nosívají lidé s popáleninami nebo po operacích, protože rány se s ním lépe zacelí. Pomáhá při problémech s játry, žlučníkem a žlázami s vnitřní sekrecí (působí proti stárnutí) a posiluje plíce, čímž pomáhá předcházet nachlazení, pomáhá při astmatu a tuberkulóze. Elixír z topasu je vhodný na napravení zakaleného zraku. Léčí nervový šok, nespavost, epilepsii, nechutenství, neplodnost, zánět spojivek, vysoký krevní tlak, onemocnění jater, páteře a bolesti při křečových žilách. Je obzvláště vhodný pro odstraňování nosních - krčních zánětů, při trombóze a hemoroidech.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: několik minut pod vlažnou tekoucí vodou
Nabíjení:
pouze v noci na svitu měsíce a oblohy

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S TOPAZEM