Tygří oko

26.01.2019

Tygří oko je drahý kámen, který z mineralogického hlediska řadíme mezi odrůdu křemene. Zbarvení a vlastnosti tohoto minerálu jsou ovlivněny příměsí minerálů, obsahujících oxidy a hydroxidy železa, jako je například goethit nebo limonit.

Tygří oko poznáme podle jeho pěkně zlato-hnědé barvy a optického efektu, napodobujícím oko šelmy či dravce, z čehož je odvozen i samotný název minerálu. Tento drahý kámen vzniká tak, že v původním minerálu jsou krokydolitová (azbestová) vlákna nahrazena poloprůhledným chalcedonem (křemenem) nebo hydroxidy železa.

Ve starém Řecku byl tento kámen ctěn jako kámen radosti a duševní rovnováhy. Známou lokalitou je pohoří Doorn v Griqualandu v Jihoafrické republice, mnoho vzorků také pochází z Namibie, z Číny, Indie či Myanmaru. Další lokality se nacházejí v západní Austrálii, Kalifornii či Střední Asii.

Zařazení tygřího oka:

Účinky tygřího oka na vlastnosti

Tygří oko je ochranným kámen, který je vhodné nosit jako talisman před všemi formami nebezpečí. Přes spojení mezi sluneční a zemskou energií pomáhá uzemnit lidi, kteří ztratili spojení s realitou a zároveň podporuje duchovní růst zemsky orientovaných lidí. Je to hřejivý kámen, podporuje tok energie v těle a dodává sílu, vitalitu, přitahuje peníze a bohatství. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech, uznáním vlastní hodnoty a potlačuje deprese. Tento minerál nás také varuje před samolibostí, pomáhá jednat na základě rozumu, místo citů. Pomáhá i při zkouškách a důležitých jednáních, rovněž rozvíjí tvůrčí schopnosti.

Léčebné účinky tygřího oka

Ve fyzické rovině je tygří oko vhodné pro vyrovnání činnost mozkových hemisfér, pomáhá také při léčbě zlomených kostí. Blahodárně působí na rozmnožovací orgány, léčí oči a krk, odstraňuje křeče. Pomáhá při léčbě poruch osobnosti. Zpomaluje metabolismus, mírní stres, vznětlivost a nadměrnou sexuální touhu. Tento minerál také tiší nervy, odhání černé myšlenky a pomáhá při duševních chorobách například schizofrenie. Sklidňuje emoce a aktivuje sníženou funkci smyslových orgánů.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: na několik minut umístit pod vlažnou tekoucí vodu, poté jemně osušit

Nabíjení: několik hodin na slunečních paprscích

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S TYGŘÍM OKEM