Variscit

Variscit je relativně vzácný a velice zajímavý nerost. Díky své zelené, tyrkysové někdy mentolkově zelené barvě se často zaměňuje za tyrkys.

Tento pozoruhodný kámen byl poprvé popsán v roce 1837 a pojmenován po lokalitě Variscia (historický název německého Votgandu). Vyskytuje se také v USA (především v Utahu - jeden čas byl nazýván "Utahlit".), Brazílii, Austrálii a dalších zemích.

Je to poměrně měkký kámen, který se snadno poškodí nešetrným zacházením, kyselinou, teplem, parní čističkou nebo mikrovlnkou. Má jemný voskový lesk a dobře se opracovává. Je využíván při výrobě různých šperků, jako náhrdelníky, náušnice a náramky. Variscit drahokam, není-li použit pro své různorodé zdravotní a mystické vlastnosti, měl by být určitě využit jako šperk pro svou naprostou krásu.


Zařazení variscitu:


Učinky variscitu:

Variscit je nazýván jako kámen odvahy a povzbuzení. Jedná se ochranný, léčivý a harmonizující kámen, který svým nositelům dodává kuráž, odvahu, zahání nervozitu a otevírá srdeční čakru. Je výjimečně vhodný pro těžce nemocné či tělesně postižené lidi, protože jim dokáže účinně pomoci v boji s jejich chorobou/handicapem. V duševním životě nabízí variscit možnost dostat se z hlubin zoufalství a nabýt naděje a víry v univerzum. Tento kámen dokáže odstranit klamy a umožní, abyste se před světem ukázali právě takoví, jací doopravdy jste. Usnadňuje sebevyjádření a komunikaci o vlastních myšlenkách. Na tělesné úrovni slouží jako zásobárna energie, která pomůže doplnit její vyčerpané zásoby.

Léčebné účinky:
Variscit je doporučován pro alternativní způsob léčby impotence a sexuální aktivity, plicních chorob, cukrovky, srdečních chorob, cholesterolu, slinivky, sleziny, jater, pylových alergií, ureo systému včetně prostaty. Blahodárně také působí při revmatismu, dně i vředech.

Protože tento kámen významně energeticky ovlivňuje také 7. čakru, dostává se nám od něj pomoci v oblasti duševních chorob, intuitivního vnímání, zlepšení činnosti mozku a paměti a tak dále viz níže. Kdo potřebuje uklidnit své nervy a nemá po ruce Meduňku nebo Dobromysl, Variscit je rozhodně dobrým řešením.

Prohlédněte si nabídku zboží a šperků s VARISCITEM

Cínový náhrdelník Střípky nebe

Autorský cínový náhrdelník vyrobený Tiffany technikou. Na výrobu cínových šperků používám vysoce kvalitní měkkou pájku, bezolovnatý zdravotně nezávadný cín s příměsí stříbra a postříbřené a pocínované bižuterní dráty. Náhrdelník je obroušen, vyleštěn a ošetřen antioxidantem na cínové šperky, čímž mu dává lesk a impregnuje ho. Minimalistický šperk, jehož základem je pravidelný kabošon modrého barveného variscitu (mořský sediment jaspisu a pyritu). Náhrdelník zdoben krouceným stříbrným drátkem a tzv. "placičkovou" dekorací v horní části. Zavěšení - svůj výběr pište do poznámek v objednávce a) bavlněná voskovaná šňůrka s karabinkou a prodlužovacím řetízkem - černá barva či jiná - délka 50 cm b) černá saténová šňůrka v libovolné délce (upřesněte v poznámkách) - na zavazování za krkem c) řetízek z chirurgické oceli 316 L - chirurgická ocel je stálobarevná a antialergenní - v případě této varianty je však třeba počítat se zvýšením ceny šperku o 150 Kč - po objednání šperku Vám emailem pošlu katalog pro výběr designu řetízku Šperk dodávám v dárkové krabičce. Velikost šperku: 5 x 1,5 cm Variscit (neboli jaspis mořský sediment) je kamenem odvahy a povzbuzení. Přináší naději (i při těžkých nemocech), odvahu a kuráž. Přináší lásku a klid. Podporuje rozvahu, ale současně i dodává energii. Pomáhá nám utišit starostmi zatíženou mysl a přináší klidný spánek. Usnadňuje také sebevyjádření a komunikaci o vlastních myšlenkách a pocitech. Vhodné pro znamení: Vodnář , Kozoroh , Štír , Blíženci , Býk , Váhy , Lev Čtěte více o: variscit péče o cínové šperky

Cena od 450,00 Kč