Variscit

26.01.2019

Variscit je relativně vzácný a velice zajímavý nerost. Díky své zelené, tyrkysové někdy mentolkově zelené barvě se často zaměňuje za tyrkys.

Tento pozoruhodný kámen byl poprvé popsán v roce 1837 a pojmenován po lokalitě Variscia (historický název německého Votgandu). Vyskytuje se také v USA (především v Utahu - jeden čas byl nazýván "Utahlit".), Brazílii, Austrálii a dalších zemích.

Je to poměrně měkký kámen, který se snadno poškodí nešetrným zacházením, kyselinou, teplem, parní čističkou nebo mikrovlnkou. Má jemný voskový lesk a dobře se opracovává. Je využíván při výrobě různých šperků, jako náhrdelníky, náušnice a náramky. Variscit drahokam, není-li použit pro své různorodé zdravotní a mystické vlastnosti, měl by být určitě využit jako šperk pro svou naprostou krásu.


Zařazení variscitu:

Účinky variscitu na vlastnosti

Variscit je nazýván jako kámen odvahy a povzbuzení. Jedná se ochranný, léčivý a harmonizující kámen, který svým nositelům dodává kuráž, odvahu, zahání nervozitu a otevírá srdeční čakru. Je výjimečně vhodný pro těžce nemocné či tělesně postižené lidi, protože jim dokáže účinně pomoci v boji s jejich chorobou/handicapem. V duševním životě nabízí variscit možnost dostat se z hlubin zoufalství a nabýt naděje a víry v univerzum. Tento kámen dokáže odstranit klamy a umožní, abyste se před světem ukázali právě takoví, jací doopravdy jste. Usnadňuje sebevyjádření a komunikaci o vlastních myšlenkách. Na tělesné úrovni slouží jako zásobárna energie, která pomůže doplnit její vyčerpané zásoby.

Léčebné účinky variscitu

Variscit je doporučován pro alternativní způsob léčby impotence a sexuální aktivity, plicních chorob, cukrovky, srdečních chorob, cholesterolu, slinivky, sleziny, jater, pylových alergií, ureo systému včetně prostaty. Blahodárně také působí při revmatismu, dně i vředech.

Protože tento kámen významně energeticky ovlivňuje také 7. čakru, dostává se nám od něj pomoci v oblasti duševních chorob, intuitivního vnímání, zlepšení činnosti mozku a paměti a tak dále viz níže. Kdo potřebuje uklidnit své nervy a nemá po ruce Meduňku nebo Dobromysl, Variscit je rozhodně dobrým řešením.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: několik minut pod proudem vlažné vody
Nabíjení: na slunečních paprsích - pokud máme křišťál, nabíjíme na slunci spolu s ním

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ S VARISCITEM