Zlato

25.01.2019

Zlato (chemická značka Au, latinsky Aurum) je chemicky odolný, velmi dobře tepelně i elektricky vodivý, ale poměrně měkký drahý kov žluté barvy. Již od dávnověku byl používán pro výrobu dekorativních předmětů a šperků a jako platidlo. V současné době je navíc důležitým materiálem v elektronice, kde je ceněn jeho nízký přechodový odpor a odolnost proti korozi. V přírodě se vyskytuje zejména ryzí.

Vznik zlata je spojen v menší míře s explozí supernov a ve větší pak s kolizí neutronových hvězd. Tyto kosmické procesy poskytují dostatečné množství energie k tomu, aby se protony a neutrony mohly sloučit do podoby těžkého atomu zlata.

Účinky zlata na vlastnosti

Za pomoci zlata se můžeme naučit ovládat smysly, usměrňovat jejich nezdravé potřeby a zbavovat se návyku na alkohol, tabák, medikamenty a ostatní drogy. Podle ajurvédy zlato rovněž zmírňuje epileptické záchvaty a autismus. Mělo by mít také pozitivní účinky na naši osobnost - aktivuje naši vizuální představivost a tvořivost, podporuje sebevědomí, sebedůvěru a pocit odpovědnosti. Pomáhá překonávat splín, rozčilení, sebevražedné myšlenky a stavy deprese vůbec. Zlato obnovuje náš vnitřní klid a tiší obavy a strach z nemocí a smrti. V neposlední řadě je tento vzácný kov výborným vodičem energie.

Léčebné účinky zlata

Účinky zlata na fyzickou stránku člověka zahrnují podporu srdeční činnosti, krevního oběhu, hormonální produkce žláz a také sexuální aktivity. Zlato dokáže zmírnit bolesti a nemoci pohlavních orgánů, léčit revmatická onemocnění kloubů a všeobecně zvyšuje obranyschopnost organismu. Zvyšuje odolnost vůči infekcím, při chřipkových onemocněních urychluje rekonvalescenci a podporuje léčbu onemocnění plic, hrtanu a očí.

Zlato dokáže zvrátit oxidační procesy na kůži a dokonce podporuje transport molekul kyslíku přímo do horních vrstev pokožky. Tento vzácný kov navíc podporuje fungování lymfatického systému a mikrocirkulace krve, čímž dochází k odplavení toxických látek z organizmu a pročištění pleti. Naše pokožka zase správně funguje, přirozeně se obnovuje a vypadá mladě a svěže.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Čištění: čistíme krátce pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce s vodou, pokud možno společně s křišťálem
Nabíjení: jelikož je zlato dobrým vodičem energie, stačí je jen krátce nabít na slunci

NABÍDKA ŠPERKŮ A DEKORACÍ SE ZLATEM

Kategorie