MACRAMÉ DEKORACE

Macramé, v češtině známé pod pojmem "drhání", je technika vázání nití a šňůrek, kterou můžeme vytvořit nejen bohaté dekorace na zeď, závěsy, ale i "visací" domácí zahrádku, šperky i módní doplňky.

Za místo původu drhání se pokládají arabské země. Slovo makramé je odvozeno od arabského "migramah" (třáseň) nebo od tureckého "magrama" (vyšívaný šáteček). Nejstarší odkaz na makramé se nachází již na jednom asyrském reliéfu. Do Evropy přinesli drhání Maurové přes Španělsko asi v 13. století. Původně se vázaly třásně z osnovních nití odstávajících na hotových kobercích, ve středověku se drháním zhotovovaly z jemných lněných nebo i hedvábných nití krajky. Asi od začátku 20. století se váže makramé ze šňůrek nebo z hrubších nití na vyšívání. Materiál se také kombinuje s kuličkami, perlami, prstenci apod. Obzvlášť ve druhé polovině 20. století se drhání rozšířilo jak v Evropě tak i v severní Americe jako hobby.

Macramé strom "Blankytný"

Originální macramé dekorace ve tvaru stromu života. Pleteno z blankytně modré macramé šňůry, dozdobeno skleněnými korálky, flitry a tyrkysově modrými peříčky. Rozměry: průměr kovového kruhu: 15 cm délka dekorace včetně zavěšení: 40 cm Oblíbili jste si macramé dekorace? Nechte si jednu vyrobit přesně podle Vašich představ... Více zde .

480,00 Kč

Macramé strom "Ohnivý"

Originální macramé dekorace ve tvaru stromu života. Pleteno z černé macramé šňůry, dozdobeno skleněnými korálky, flitry a rudými peříčky. Rozměry: průměr kovového kruhu: 15 cm délka dekorace včetně zavěšení: 43 cm Oblíbili jste si macramé dekorace? Nechte si jednu vyrobit přesně podle Vašich představ... Více zde .

480,00 Kč

Azurové pobřeží - macramé dekorace

... Azurově modré moře, šplouchání vln, chechtání racků ... Pořiďte si tuto "chick" dekoraci a přeneste kousek azurového oceánu i k sobě domů. Jedná se o autorskou ručně pletenou macramé dekorace na zeď, kterou oživíte každý interiér. Skvělý tip na dárek! Dekorace je vytvořená z vlněné azurově modré příze, dozdobená peříčky, dřevěnými korálky a kovovým srdíčkem. Macramé dekorace je zavěšena na kovové bílé tyčce - možno tedy na zdi uchytit buď za tyčku nebo za závěs. Rozměr dekorace: 96x56 cm Použitý materiál: vlněná příze, kovová tyčka, dřevěné korálky a knoflíky, kovová dekorace srdce Macramé , v češtině známé pod pojmem " drhání ", je technika vázání nití a šňůrek, kterou můžeme vytvořit nejen bohaté dekorace na zeď, závěsy, ale i "visací" domácí zahrádku, šperky i módní doplňky. Čtete více o: zakázková výroba macramé dekorací

1 190,00 Kč

    Nenašli jste svoji oblíbenou macramé dekoraci?