Duhová mála

Vyprodáno

Duhová mála

Náhrdelník Japa mala vytvořený ze 108 skleněných duhových korálků matné barvy. Mála obsahuje celkem 102 malých korálků, 1 skleněnou kapku, růžový bižuterní střapeček o délce 4,5 cm a 5 velkých skleněných mačkaných korálků, které jsou zdobené starobronzovými ozdobnými kaplíky.

Korálky české výroby, použité bižuterní komponenty bez obsahu niklu a olova.

Náhrdelník je navlečen na pevné polyesterové niti béžové barvy pro maximální pevnost mály a díky speciálnímu korálku, lze náhrdelník povolit i utáhnout za krkem dle potřeby.

Délka celého náhrdelníku (měřeno v nataženém stavu): 45 cm

Rádi ve volných chvílích meditujete?
Pak byste měli začít uvažovat o nákupu vlastní meditační maly. Jedná se o tradiční, léty ověřenou pomůcku k meditaci s mantrou. Oproti meditaci, na kterou jste zvyklí, to bude samozřejmě znamenat změnu a zároveň posun dopředu. Správně byste měli mít malu vlastní a nikomu ji nepůjčovat. Při každé meditaci a s každou vyslovenou mantrou bude váš předmět údajně sílit.

Japa mala je tradiční modlitební růženec ze 108 korálků, který se používá k odpočítávání během meditace v hinduistickém a buddhistickém náboženství. Mala (sanskrt) v překladu znamená náhrdelník, nebo věnec. Během časů byl přijat buddhismem jako thengwa. Japa maly se nosívají kolem krku jako modlitební náhrdelník nebo omotané kolem zápěstí na ruce.

Jak používat Džapa malu
Nastavte pravou dlaň a malu si vložte přes prsty do dlaně tak, aby střapec směřoval směrem k vám. Pamatujte na to, že váš ukazováček by měl směřovat od korálků pryč, protože reprezentuje vaše ego. Pomocí palce přesouvejte postupně od střapce jeden korálek za druhým přes váš prostředníček. Během tohoto pohybu si v duchu odříkávejte svou mantru, cíl, kterého chcete dosáhnout. Mantra může být například prosté slovo "láska" nebo věta "Já jsem láska." Až dojdete k poslednímu korálku maly (stodevátý korálek), který se nazývá gurukorálek, jste hotovi. Pokud se rozhodnete pokračovat dále, malu otočte, a jděte opačně zpět na začátek. Védská tradice praví, že guru korálek by se neměl překračovat.

Nečekejte, že používání maly bude lehké, vyžaduje pevné soustředění. Měl by to však být jen a jen váš intimní okamžik.

350,00 Kč
Please select variants first

Další náhrdelníky z kolekce
Šperky ze skla, akrylu a keramiky

Kolekce