Náhrdelník Japa mala Červánky

Vyprodáno

Náhrdelník Japa mala Červánky

Mála obsahuje celkem 68 skleněných pruhledných korálků fialové a tmavomodré barvy, 29 dřevěných korálků červené barvy, 5 korálků ze semínka Rudraksha, 5 korálků ze semínka Bodhi, 1 fialový hedvábný střapec (délka 3 cm) a přívěsek "hamsa" ve zlaté barvě.

Použité bižuterní komponenty bez obsahu niklu a olova.


Náhrdelník je navlečen na pevném elastomeru, díky němuž je mírně elastický. Bez zapínání, pouze se přetáhne přes hlavu.

Délka náhrdelníku (měřeno v nataženém stavu po střapec): 48 cm

Význam symbolů a korálků:

  • Hamsa - nebo též "Fátimina ruka" či "Ruka Marie" je symbol a amulet ve tvaru lidské ruky, která je považována za symbol ochrany
  • Semínka Rudraksha - semínko exotické dřeviny oblíbené při výrobě hinduistických a buddhistických Mala náramků a náhrdelníků. Říká se jí také Boží slzy, které měl údajně vyplakat bůh Shiva. Rudraksha vytváří nevídanou pozitivní energii pro tělo, mysl a duši. Dokáže změnit karmu nositele a vede ho přirozeně po pravé cestě za svým účelem. Tím se jeho cesta stává snažší a rychlejší. Je nápomocná pro zvládání stresu, pomáhá při odstraňování starosti a udržuje klidnou a vyrovnanou mysl.
  • Semínko Bodhi - je dřevnaté semínko exotického stromu Religius, které pochází z oblasti Indie. Bodhi je velmi důležité především pro buddhisty, jelikož přesně pod tímto stromem Buddha kdysi dávno přišel k osvícení. Bodhi se často používá k výrobě Mala náramků a náhrdelníků, jelikož má údajně pomáhat k navození meditace a soustředění.

Rádi ve volných chvílích meditujete?
Pak byste měli začít uvažovat o nákupu vlastní meditační maly. Jedná se o tradiční, léty ověřenou pomůcku k meditaci s mantrou. Oproti meditaci, na kterou jste zvyklí, to bude samozřejmě znamenat změnu a zároveň posun dopředu. Správně byste měli mít malu vlastní a nikomu ji nepůjčovat. Při každé meditaci a s každou vyslovenou mantrou bude váš předmět údajně sílit.

Japa mala je tradiční modlitební růženec ze 108 korálků, který se používá k odpočítávání během meditace v hinduistickém a buddhistickém náboženství. Mala (sanskrt) v překladu znamená náhrdelník, nebo věnec. Během časů byl přijat buddhismem jako thengwa. Japa maly se nosívají kolem krku jako modlitební náhrdelník nebo omotané kolem zápěstí na ruce.

Jak používat Džapa malu
Nastavte pravou dlaň a malu si vložte přes prsty do dlaně tak, aby střapec směřoval směrem k vám. Pamatujte na to, že váš ukazováček by měl směřovat od korálků pryč, protože reprezentuje vaše ego. Pomocí palce přesouvejte postupně od střapce jeden korálek za druhým přes váš prostředníček. Během tohoto pohybu si v duchu odříkávejte svou mantru, cíl, kterého chcete dosáhnout. Mantra může být například prosté slovo "láska" nebo věta "Já jsem láska." Až dojdete k poslednímu korálku maly (stodevátý korálek), který se nazývá gurukorálek, jste hotovi. Pokud se rozhodnete pokračovat dále, malu otočte, a jděte opačně zpět na začátek. Védská tradice praví, že guru korálek by se neměl překračovat.

Nečekejte, že používání maly bude lehké, vyžaduje pevné soustředění. Měl by to však být jen a jen váš intimní okamžik.

420,00 Kč
Please select variants first