Náhrdelník Japa mala Svěží louka

Vyprodáno

Náhrdelník Japa mala Svěží louka

Náhrdelník Japa mala vytvořený ze 108 korálků ve svěžích odstínech. Mála obsahuje celkem 93 skleněných průhledných korálků zelené, oranžové a žluté barvy, 5 korálků červeného santalového dřeva, 5 korálků z ebenového dřeva, 5 korálků z palisandrového dřeva, 1 žlutý hedvábný střapec (délka 5 cm) a přívěsek "hamsa" ve staromosazné barvě.

Použité bižuterní komponenty bez obsahu niklu a olova.

Náhrdelník je navlečen na pevném elastomeru, díky němuž je náhrdelník mírně elastický.

Délka celého náhrdelníku (měřeno v nataženém stavu): 48 cm

Význam symbolů a korálků:

  • Hamsa - nebo též "Fátimina ruka" či "Ruka Marie" je symbol a amulet ve tvaru lidské ruky, která je považována za symbol ochrany

Rádi ve volných chvílích meditujete?
Pak byste měli začít uvažovat o nákupu vlastní meditační maly. Jedná se o tradiční, léty ověřenou pomůcku k meditaci s mantrou. Oproti meditaci, na kterou jste zvyklí, to bude samozřejmě znamenat změnu a zároveň posun dopředu. Správně byste měli mít malu vlastní a nikomu ji nepůjčovat. Při každé meditaci a s každou vyslovenou mantrou bude váš předmět údajně sílit.

Japa mala je tradiční modlitební růženec ze 108 korálků, který se používá k odpočítávání během meditace v hinduistickém a buddhistickém náboženství. Mala (sanskrt) v překladu znamená náhrdelník, nebo věnec. Během časů byl přijat buddhismem jako thengwa. Japa maly se nosívají kolem krku jako modlitební náhrdelník nebo omotané kolem zápěstí na ruce.

Jak používat Džapa malu
Nastavte pravou dlaň a malu si vložte přes prsty do dlaně tak, aby střapec směřoval směrem k vám. Pamatujte na to, že váš ukazováček by měl směřovat od korálků pryč, protože reprezentuje vaše ego. Pomocí palce přesouvejte postupně od střapce jeden korálek za druhým přes váš prostředníček. Během tohoto pohybu si v duchu odříkávejte svou mantru, cíl, kterého chcete dosáhnout. Mantra může být například prosté slovo "láska" nebo věta "Já jsem láska." Až dojdete k poslednímu korálku maly (stodevátý korálek), který se nazývá gurukorálek, jste hotovi. Pokud se rozhodnete pokračovat dále, malu otočte, a jděte opačně zpět na začátek. Védská tradice praví, že guru korálek by se neměl překračovat.

Nečekejte, že používání maly bude lehké, vyžaduje pevné soustředění. Měl by to však být jen a jen váš intimní okamžik.

420,00 Kč
Please select variants first

Další náhrdelníky z kolekce
Šperky ze skla, akrylu a keramiky

Kolekce