MACRAMÉ DEKORACE na zakázku

Macramé, v češtině je tato technika známá spíše pod pojmem "drhání", je metoda vázání nití a šňůrek, kterou můžeme vytvořit nejen bohaté dekorace na zeď, závěsy, ale i "visací" domácí zahrádku, šperky i módní doplňky.

Za místo původu drhání se pokládají arabské země. Slovo makramé je odvozeno od arabského "migramah" (třáseň) nebo od tureckého "magrama" (vyšívaný šáteček). Nejstarší odkaz na makramé se nachází již na jednom asyrském reliéfu. Do Evropy přinesli drhání Maurové přes Španělsko asi v 13. století. Původně se vázaly třásně z osnovních nití odstávajících na hotových kobercích, ve středověku se drháním zhotovovaly z jemných lněných nebo i hedvábných nití krajky. Asi od začátku 20. století se váže macramé ze šňůrek nebo z hrubších nití na vyšívání. Materiál se také kombinuje s kuličkami, perlami, prstenci apod. Obzvlášť ve druhé polovině 20. století se drhání rozšířilo jak v Evropě tak i v severní Americe jako hobby.

V dnešní době se macramé dekorace stanou skvělým doplňkem do každého domova ve skandinávském, boho, či přírodním hygge stylu.

Zdroj inspirujících fotografie: Pinterest.com

MACRAMÉ DEKORACE NA ZAKÁZKU 

Vybírejte z katalogu našich výrobků a vzorových inspirativních fotek lapačů
a nechte si vyrobit svůj kousek v oblíbených barvách!

Každou macramé dekoraci z nabídky jsme schopni vytvořit v jakékoliv barevné variantě a rozměrech 💖
Vzorníky a blížší informace najdete u jednotlivých produktů. 

Nenašli jste svůj oblíbený kousek?

Nechte si ho vyrobit přesně podle svých představ! 

Vyplňte nám krátký dotazník a my Vás nejpozději do 24h budeme kontaktovat s přesnou cenovou nabídkou ❤

DŮLEŽITÉ INFORMACE O ZAKÁZKOVÉ VÝROBĚ

  • doba dodání zboží u zakázkové výroby je 14 dnů - může být dodáno i dříve, je však nutné počítat s délkou dvou týdnů

  • v případě urgentního dodání dříve - příplatek 5% z ceny výrobku

  • u zakázkové výroby, kdy je cena zboží vyšší než 800,- Kč, je nutné zaplatit 50% zálohu z ceny výrobku - záloha nám slouží pro částečné pokrytí nákladů na pořízení materiálu, zálohu je nutné uhradit do 5 pracovních dnů od vystavení faktury, jinak dochází ke stornování objednávky; po uhrazení zálohy začínáme ihned s výrobou; v případě stornování zakázky v jejím průběhu se záloha stává nevratnou

  • na zakázkovou výrobu se dle obchodních podmínek vztahuje reklamace pouze částečně - zakázkové zboží nelze vrátit - to neplatí pouze v případě, že se na výrobku objevily materiálové vady, které nejsou způsobené mechanickým poškozením zboží kupujícím, prokazatelně nesprávným užíváním, prokazatelně používáním v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které jednoznačně vyplývá z povahy věci, prokazatelně nesprávným skladováním, které jednoznačně vyplývá z povahy věci

  • více o zakázkové výrobě v obchodních podmínkách