MACRAMÉ DEKORACE na zakázku

Co objednávám?


  • zatím ještě neobjednáváte, ale pouze poptáváte ;)
  • formulář níže je nezávazný a neslouží jako přímá objednávka, na základě Vašich požadavků Vám pošlu přesnou cenovou nabídku na výrobu macramé dekorace a na Vás je pak zda se pro výrobu rozhodnete

  • pokud budete se vším spokojen/a, můžete se těšit na originální macramé stěnu přesně podle Vašeho přání dodanou až k Vám domů

MACRAMÉ DEKORACE


Macramé, v češtině známé pod pojmem "drhání", je technika vázání nití a šňůrek, kterou můžeme vytvořit nejen bohaté dekorace na zeď, závěsy, ale i "visací" domácí zahrádku, šperky i módní doplňky.

Za místo původu drhání se pokládají arabské země. Slovo makramé je odvozeno od arabského "migramah" (třáseň) nebo od tureckého "magrama" (vyšívaný šáteček). Nejstarší odkaz na makramé se nachází již na jednom asyrském reliéfu. Do Evropy přinesli drhání Maurové přes Španělsko asi v 13. století. Původně se vázaly třásně z osnovních nití odstávajících na hotových kobercích, ve středověku se drháním zhotovovaly z jemných lněných nebo i hedvábných nití krajky. Asi od začátku 20. století se váže makramé ze šňůrek nebo z hrubších nití na vyšívání. Materiál se také kombinuje s kuličkami, perlami, prstenci apod. Obzvlášť ve druhé polovině 20. století se drhání rozšířilo jak v Evropě tak i v severní Americe jako hobby.

ZAKÁZKOVÁ VÝROBA MACRAMÉ DEKORACÍ

Pokud jste si macramé dekorace zamilovali a rádi byste si je pořídili domů, ráda Vám Váš oblíbený kousek vyrobím na zakázku přesně podle Vašich představ.

Design si můžete vybrat buď z nabídky níže nebo se můžeme domluvit na speciálním vzoru, například podle fotky, která Vás inspirovala. Každou dekoraci jsem schopna vyrobit v široké paletě barev, kterou Vám zašlu emailem.

Zakázková výroba macramé dekorací trvá obvykle 14 dnů (zahrnuje čas na objednání a dodání materiálu a samotnou výrobu). Je však možné, že Váš kousek budu mít hotový třeba už za 5 dní, při objednání však, prosím, počítejte s nejzazším termínem 14 dnů.

KATALOG MACRAMÉ VÝROBKŮ

Macramé dekorace jsou obecně časově náročné na výrobu, od čehož se odvíjí i finanční náročnost - u velkých macramé stěn je tedy třeba počítat s cenou od cca 3.000,- Kč a výše. Každou dekoraci však mohu na přání vyrobit menší či větší, na základě toho upravím i cenu.

Tip: Foto zvětšíte kliknutím ;-)

1) MACRAMÉ do 1.000,- Kč

Macramé dekorace, jejichž základ tvoří kruh, lze vytvořit i s průměrem 15, 20, 25 a 35 cm.


2) MACRAMÉ do 2.000,- Kč


3) MACRAMÉ do 3.000,- Kč


4) MACRAMÉ nad 3.000,- Kč


Mám zájem o podrobnou nabídku na výrobu macramé dekorace...